СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  14.3.2019
Известување за медиумите и невладините организации

Основниот суд Скопје 1 – Скопје ги известува сите медиуми и невладини организации кои ќе ја следат објавата на пресудата за предметот со КОК бр. 40/18 поврзан со настаните од 27 април 2017 – година, закажана за утре 15.03.2019 година во 12:00 часот, да дојдат во судот најдоцна до 11:45 заради подготовка на технички и просторни услови.

Со почит Основен суд Скопје 1 – Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_