СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Njoftim për opinionin  |  20 Sht 2022
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, ја информираме јавноста дека главната расправа за предметот со КОК 64/17 од обвинителството означен како „Тендери“, насрочена за 21.09.2022 година во 12:00 часот се отповикува со оглед да предметот сеуште не е вратен од судпер вештачење.

Главната расправа ќе продолжи на 18.10.2022 година во 13:00 часот за што странките во постапката се веќе известени.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Kërkoni aktgjykime/aktvendime

Gjykata
Numri i lëndës
Data
_