СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  05.5.2017
Главната расправа за предметот со К.бр. 1905/16 во кој 7 лица се обвинети од Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите (СЈО) за кривичното дело Фалсификување службена исправа, закажана за денеска, беше одложена бидејќи не беа присутни еден од адвокатите, како и прво обвинетиот за кој одбраната достави медицинска документација дека истиот, заради здравствени причини, е спречен да присуствува на денешната расправа.

Следната главна расправа е закажана за 23 мај 2017 – та година во 10:00 часот.

Со почит Основен суд Скопје 1 – Скопје. 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_