СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  04.3.2021
Заради интерес на медиумите кои ја следат главната расправа по предметот со КОК бр. 30/20

Заради интерес на медиумите кои ја следат главната расправа по предметот со КОК бр. 30/20, во јавноста познат како „Шпански скали“, ја информираме јавноста дека главната расправа закажана за 09.03.2021 година ќе се одложи поради издадено Решение за изолација на еден од обвинетите.  Со оглед да странките се уредно известени за одржувањето на наредната расправа закажана за 23.03.2021 година, во зависност од околностите судот дополнително ќе одлучи по однос на одржување на таа главна расправа.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_