СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  11.1.2018
Основниот суд Скопје 1 – Скопје, денеска, ја објави пресудата за предметот со К.бр. 32/14, а во врска со компанијата Машинопромет ...

Основниот суд Скопје 1 – Скопје, денеска, ја објави пресудата за предметот со К.бр. 32/14, а во врска со компанијата Машинопромет со која се одбива обвинението на Основно јавно обвинителство – Скопје согласно член 367 ст. 1 т. 3 од ЗКП бидејќи  ЈО на Основно јавното обвинителство – Скопје во завршните зборови се откажа од обвинителниот акт.

Со почит Основен суд Скопје 1 – Скопје. 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_