СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  31.1.2018
Судија за оценка на обвинителен акт, кој постапува по оценка на обвинителен акт на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите (СЈО), КООА 50/17 од обвинителството означен како „Тревник“ ...

Судија за оценка на обвинителен акт, кој постапува по оценка на обвинителен акт на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите (СЈО), КООА 50/17 од обвинителството означен како „Тревник“ донесе решение со кое ги одби приговорите и го одобри обвинителниот акт во целост.

По одобрениот обвинителен акт формиран е кривичен предмет со К.бр. 238/18 кој согласно АКМИС – електронскиот систем ќе биде распределен за понатамошно постапување, а откако ќе биде насрочена главна расправа, странките и јавноста ќе бидат дополнително известени.

Со почит Основен суд Скопје 1 – Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_