СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  05.2.2024
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, ја информиаме јавноста дека денешната главна расправа за предметот со К.бр. 349/23 поврзан со Приватна здравствена установа „Жан Митрев“ се отповикува, со оглед да едниот бранителот достави медицинска документација за спреченост за присуствува на расправата заради здравствени причини, а обвинетиот го отажа полномошното на останатите бранители.

Расправата ќе продолжи на следниот насорчен термин на 09.02.2024 година во 9:30 часот за што странките во постапката се веќе известени.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_