СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  27.11.2023
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметите со КОК бр. 59/22 од обвинителството означен како „Титаник“ насрочена за 30.11.2023 година од 10:00 часот и КОК бр. 157/21 против С.Ј. и Т.Ѓ. насрочена за 29.11.2023 год. во 12:30 часот, ги информираме дека истите се отповикуваат со оглед да, со одлука на Влада на РСМ, 30 – ти е прогласен за неработен, додека на 29 – ти ќе се работи со скратено работно време, заради Самитот на ОБСЕ кој се одржува во Скопје.

Судењата ќе продолжат на следните термини и тоа: КОК бр. 59/22 на 12.12.2023 година во 10:00 часот, додека КОК.бр 157/21 на 19.12.2023 во 10:00 часот.

Што се оденсува до сите останати судења насрочени во Основниот кривичен суд Скопје за 29 – ти по 12:00 часот и на 30 – ти за време на целиот ден, кои ќе се одложат заради одлуката на Владата на РСМ, странките ќе добијат дополнителни известувања кога ќе продолжат со расправите.

Со Почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_