СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

 |  Nov 6, 2019
Заради интерес на медиумите кои ја следат работата на судот, ја информираме јавноста за промена на термини за гавна расправа за предметот со КОК бр. 66/17 во јавноста познат како „Монструм“....

Заради интерес на медиумите кои ја следат работата на судот, ја информираме јавноста за промена на термини за гавна расправа за предметот со КОК бр. 66/17 во јавноста познат како „Монструм“. Наместо на претходно закажаниот термин за  главна расправа на 19.11.2019, судењето ќе се одржи на 11.11.2019 година и на 27.11.2019 година со почеток во 10:00 часот, за што веќе се известени и странките во постапката.

Со почит,

Основен кривичен суд Скопје.

   


Decision search

Court
Case number
Date
_