СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Press realeses  |  Jun 27, 2024
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, ја информираме јавноста дека:

Денешната прва главна расправа за предметот со К.бр. 884/24 поврзана со Агенцијата за млади и спорт и Македонски олимписки комитет, беше одложена заради отсуство на прво обвинетиот Д.К. за кој е добиено известување, со прилог медицинска документација дека истиот е спречен да присуствува на расправата заради здравствени причини.

Расправата ќе продолжи на 09.07.2024 година во 10:00 часот за што странките во постапката се веќе известени.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Decision search

Court
Case number
Date
_