СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  19.4.2023
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со КОК 30/20 познат како „Шпански скали“, ја информираме јавноста дека денешната расправа се отпивукува по барање на Јавниот обвинител кој неможе да присуствува од оправдани причини.

Судењето ќе продолжи на следниот насрочен термин за главна расправа на 15.05.2023 година оd 10:00 часот, за што странките во постапката се веќе известени.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_