СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  26.9.2022
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, ја информираме јавноста дека главната расправа за предметот со КОК бр. 7/20 од обвинителството означен како „Титаник 2“, насрочена за 27.09.2022 година се отповикува заради отсуство на судечкиот судија.

Главната расправа ќе продолжи на 17.10.2022 год. во 10:00 часот во Судница 6, а заради економичност во постапката, странките се веќе известени за отповиканата расправа.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_