СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  11.7.2023
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат галвната расправа за предметот со КОК бр. 193/22 против обвинетиот М.З., ја информираме јавноста дека денешната расправа е отповикана со оглед да е добиено известување дека сведокот, предложен од одбраната, кој требаше да биде сослушан на денешната расправа, бил на болничко лекување во странство.

За следниот термин за расправа, по усогласување со странките во постапката, јавноста ќе биде дополнително известена.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_