СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА

Новости  |  01.4.2019
Почитувани, По повод Денот на правосудството, Основниот суд Скопје II Скопје во соработка со Црвен крст – Општинска организација Центар од Скопје, реализираше акција за доброволно дарување крв во просториите на судот.

СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА

 

 

            Почитувани,

 

            По повод Денот на правосудството, Основниот суд Скопје II Скопје во соработка со Црвен крст – Општинска организација Центар од Скопје, реализираше акција за доброволно дарување крв во просториите на судот.

 

            Во рамки на акцијата за доброволно дарување крв беа собрани 17 крвни единици, што ја покажува и докажува солидарноста на вработените во судот во спасување на човечки животи.

 

            Основниот суд Скопје II Скопје им се заблагодарува на сите вработени кои денес се вклучија во крводарителската акција, промовирајќи општествена кохезија и покажувајќи ја својата хуманост како експресија на основните човекови вредности на алтруизмот.

 

            Честит Ден на правосудството на сите вработени во правосудните органи.

 

                                                                                                Со почит,

                                                                                    Основен суд Скопје II Скопје

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_