СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА

Новости  |  19.10.2020
По повод “25-ти Октомври - Европскиот ден на правдата“

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА

По повод “25-ти Октомври - Европскиот ден на правдата“ што секоја година се одбележува во сите европски држави, со цел правдата да се доближи до граѓаните и пошироката јавност и тие да бидат запознаени со нејзиното спроведување, односно да им се овозможи одблизу да се запознаат со нивните основни права во повеќе области (семејно право, право на сопственост, наследување, договорно право, авторско право и сл.), како и со функционирањето на системот на правосудство во поширика смисла (пристап до правда, медијација, извршување на судски одлуки), Основниот граѓански суд Скопје ќе организира online конференција (средба) на ден 27.10.2020 година со почеток во 10 часот.

 

За таа цел се повикуваат граѓаните кои се заинтересирани, да се вклучат и да учествуваат на ваквата online средба на наведениот датум и време. Податоците за вклучување на оваа online средба се следните :

 

 

Topic: Основен граѓански суд Скопје

Time: Oct 27, 2020 10:00 AM

 

Join Zoom Meeting

https://zoom.us/j/8422920591?pwd=SHAzL1kwTmcyYm1PdkdzNVNLNUZ6dz09

 

Meeting ID: 842 292 0591

Passcode: 1

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_