Покана [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Покана

Новости  |  22.10.2018
Почитувани граѓани, По повод Европскиот ден на граѓанска правда, Ве покануваме поблиску да се запознаете со начинот на остварување на Вашите права во судските постапки 25 Октомври 2018 година „Европски ден на граѓанска правда“ (во свечена сала на Врховен суд на Република Македонија, со почеток во 10,00 часот) Нашата мисија е владеење на правото, ефикасна и достапна правда за сите граѓани. Со почит, ` Основен суд Скопје II Скопје

Почитувани граѓани,

 

            По повод Европскиот ден на граѓанска правда, Ве покануваме поблиску да се запознаете со начинот на остварување на Вашите права во судските постапки

 

25 Октомври 2018 година

„Европски ден на граѓанска правда“

(во свечена сала на Врховен суд на Република Македонија, со почеток во 10,00 часот)

 

            Нашата мисија е владеење на правото, ефикасна и достапна правда за сите граѓани.

 

           

                                                                                                          Со почит,

 `                                                                                                                          Основен суд Скопје II Скопје

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_