Известување во врска со Јавен Оглас бр.4/2018 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување во врска со Јавен Оглас бр.4/2018

Новости  |  11.2.2019

Согласно со одредбите од Изборниот законик, постапката по јавниот оглас 4/2018 за вработување на 16 судски службеници се става во мирување и стручниот испит закажан за 18.02.2019 год. се одлага на неодредно време.

 

Основен суд Скопје 2 - Скопје 

Комисија за селекција за вработување

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_