Годишен план за работа [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Годишен план за работа

Годишниот план за работа на судиите во судот го изработува Претседателот.

 

Планот за работа е за времетраење од една година, а истиот во текот на годината може да претрпи измени, ако потребите за тоа така наложуваат.

 

Година
Опис Година Преземање
Распоред -За изменување и дополнување на распоредот за вработените во судската служба за 2016 година
Распоред -За изменување и дополнување на распоредот за вработените во судската служба за 2016 година
2016
Распоред -за вработените во судската служба за 2016 година
Со распоред за работа на вработените во судската служба се одредуваат правата и обврските на Судскиот администратор останатите вработени во судската служба во Основниот суд Струга, за успешно извршување на работите задачи што произлегуваат од Законот за судска служба и Законот за управување со движењето на предметите
2016
Прва<1>Последна

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести


Сите вести