Внатрешна организација [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Внатрешна организација

Структура на судска зграда:

 

Приземје

Во приземјето се сместени писарниците,

судската полицијата и телефонската централа

 

I кат

На првиот кат се сместени

прекршочните судиски кабинети,

две граѓански судници и две кривични судници,

и канцеларија за приправници

II кат

На вториот кат се сместени

четири граѓански судници, сметководството

III кат

На третиот кат се сместени

судиските кабинети и кабинетот на секретарот на судот

IV кат

На четвртиот кат е сместен

кабинетот на Претседателот на судот,

три канцеларии за советникот и соработниците,

библиотеката, салата за колегиуми и сала за едукација

 

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести


Сите вести