Најчесто поставувани прашања [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најчесто поставувани прашања

Најнови вести

 • Оглас за избор на претседател на ОС Крушево

  Известувања  | 20.6.2018
  Судскиот совет на Република Македонија врз основа на член 44 од Законот за Судскиот совет на Република Македонија („Службен весник на Република Македонија“ бр.60/2006, 150/2010, 100/2011, 20/2015, 61/2015, 197/17 и 83/2018), објавува ... [повеќе]
 • Соопштение

  Соопштенија за јавност  | 13.6.2018
  На ден 13.06.2018 година, Зоран Караџовски – претседател на Судскиот совет на Република Македонија оствари ... [повеќе]
 • Соопштение

  Соопштенија за јавност  | 12.6.2018
  На ден 12.06.2018 година, Зоран Караџовски – претседател на Судскиот совет на Република Македонија и ... [повеќе]

Сите вести