Соопштение од 329 седница на Судски совет на РСМ - 31.12.2019 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение од 329 седница на Судски совет на РСМ - 31.12.2019 година

Соопштенија за јавност  |  31.12.2019
Судскиот совет на Република Северна Македонија известува дека на 329-та седница одржана на ден 31.12.2019 година одлучи за следното:

СООПШТЕНИЕ

 

Судскиот совет на Република Северна Македонија известува дека на 329-та седница одржана на ден 31.12.2019 година, одлучи за следното:


-    Донесе Решение со кое го одзеде имунитет на член на Советот заради непречено водење на кривичната постапка
-    Донесе Решение со кое не го одобри барањето за определување на мерка притвор за член на Советот, поднесено од страна на судија на претходна постапка на Основниот кривичен суд Скопје.