Свечена изјава на новоизбраната претседателка на Основен суд Виница [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Свечена изјава на новоизбраната претседателка на Основен суд Виница

Соопштенија за јавност  |  20.1.2023

 

Свечена изјава на новоизбраната претседателка на Основен суд Виница

 

Денес во просториите на Судскиот совет на Република Северна Македонија новоизбраната претседателка на Основен суд Виница, Сузана Спасова даде свечена изјава пред претседателката и членовите на Судскиот совет на Република Северна Македонија.