Соопштение за 175-та седница на Судски буџетски совет - 26.01.2022 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за 175-та седница на Судски буџетски совет - 26.01.2022 година

Соопштенија за јавност  |  25.1.2022

 

СООПШТЕНИЕ

 

Судскиот буџетски совет на ден 26.01.2022 година (среда) со почеток во 11.00 часот ќе ја одржи  175-та седница  со следниот:

 

ДНЕВЕН РЕД

 

  1. Одлука за обезбедување средства за исплата на додатоци на плата за месец јануари 2022 година, со предлог одлука;
     
  2. Разно.

 

          Согласно протоколите за заштита на здравјето во услови на пандемијата предизвикана од КОВИД-19 вирусот, седницата ќе се одржи преку видео конференциска врска на ЗООМ платформа.