Свечена изјава на новоизбраните судии во Управниот суд [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Свечена изјава на новоизбраните судии во Управниот суд

Соопштенија за јавност  |  30.12.2019
Денес во просториите на Судскиот совет на Република Северна Македонија новоизбраните судии во Управниот суд

СООПШТЕНИЕ

Денес во просториите на  Судскиот совет на Република Северна Македонија новоизбраните судии во Управниот суд Елеонора Хамулиќ Ајро и Александар Чичаковски,  свечена изјава дадоа пред претседателот и членовите на Судскиот совет на Република Северна Македонија.