Соопштение од 336-та седница на Судски совет на РСМ - 17.03.2020 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение од 336-та седница на Судски совет на РСМ - 17.03.2020 година

Соопштенија за јавност  |  17.3.2020

СООПШТЕНИЕ

            Судскиот совет на Република Северна Македонија известува дека на итната 336-та седница одржана на ден 17.03.2020 година со изменет и дополнет Дневен ред, одлучи за следното:

1.Донесена е Одлука за определување на вршител на должност – претседател на Апелационен суд Штип за Зоранчо Мицевски, судија на Апелационен суд Штип.

2.Донесена е Одлука за постапување на судовите во Република Северна Македонија во услови на зголемена опасност од вирусот КОВИД-19.