Соопштение од продолжение на 269-та седница од 28.12.2017 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение од продолжение на 269-та седница од 28.12.2017 година

Соопштенија за јавност  |  29.12.2017
По завршувањето на 270-та седница продолжи 269-та седница под точка 5 од дневниот ред и донесена е одлука со која се утврдува нестручно и несовесно вршење ...

СООПШТЕНИЕ

      

По завршувањето на 270-та седница продолжи 269-та седница под точка 5 од дневниот ред и донесена е одлука со која се утврдува нестручно и несовесно вршење на судиска функција на Јордан Митриновски, согласно член 75 став 1 алинеја 2 вв со член 74 став 1 алинеја 2 од Законот за судовите.