Соопштение [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение

Соопштенија за јавност  |  03.10.2018
286-та седница на Судскиот совет на Република Македонија закажана за ден 04.10.2018 година ...

 СООПШТЕНИЕ

            
                286-та седница на Судскиот совет на Република Македонија закажана за ден 04.10.2018 година (четврток) со почеток во 10,00 часот, се одлага, поради тоа што нема потребен кворум за работа на Советот и тоа отсуство од здравствени причини и службени обврски на дел од членовите на Советот.

                За одржување на 286-та седница дополнително ќе биде определен датумот.
           

                                                                                                              СУДСКИ СОВЕТ
                                                                                                            НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
                                                                                                             ПРЕТСЕДАТЕЛ
                                                                                                              Зоран Караџовски