Соопштение за 422-та седница за избор на претседател на Судски совет на РСМ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за 422-та седница за избор на претседател на Судски совет на РСМ

Соопштенија за јавност  |  29.11.2022

 

Соопштение за седница за избор на претседател на Судски совет

 

Судскиот совет соопштува дека денешните две седници се одложени. Дополнително ќе известиме за терминот за нивно одржување.

Воедно известуваме дека за 5 декември (понеделник) 2022 година во 10:30 часот е закажана седница на Судскиот совет со следниот дневен ред:

1. Констатирање на престанок на мандатот на претседателот на Судски совет на РСМ;

2. Избор на претседател на Судски совет на РСМ;

3. Разно.