Остварена средба со делегацијата на Венецијанската комисија [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Остварена средба со делегацијата на Венецијанската комисија

Соопштенија за јавност  |  06.9.2019
Претседателот на Судскиот совет на РСМ Киро Здравев, заедно со ченовите на ССРСМ остварија работен состанок со делегација на Венецијанската комисија предводена од шефот на делегацијата, Томас Маркерт...


ОСТВАРЕНА СРЕДБА СО ДЕЛЕГАЦИЈА НА ВЕНЕЦИЈАНСКАТА КОМИСИЈА

 

     Претседателот на Судскиот совет на РСМ Киро Здравев, заедно со ченовите на ССРСМ остварија работен состанок со делегација на Венецијанската комисија предводена од шефот на делегацијата, Томас Маркерт.
     На средбата се дискутираше за примената на Законот за употреба на јазиците во Судскиот совет и судовите.