Соопштение за 403-та седница на Судски совет на РСМ - 19.05.2022 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за 403-та седница на Судски совет на РСМ - 19.05.2022 година

Соопштенија за јавност  |  18.5.2022

СООПШТЕНИЕ 

Судскиот совет на Република Северна Македонија ќе одржи ИТНА  седница на ден 19.05.2022 година (четврток) со почеток во 10,00 часот во салата на Судскиот совет на Република Северна Македонија со следниот:

 

Д Н Е В Е Н    Р Е Д

 За 403-та седница на Судскиот совет на РСМ за ден  19.05.2022 година, со почеток во 10,00 часот 

 

  1. Формирање на Комисии за увид и оцена на судии.
  2. Разно.