Соопштение [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение

Соопштенија за јавност  |  14.2.2020

СООПШТЕНИЕ

            Судскиот совет на Република Северна Македонија ги извести претседателите на Апелационен суд Скопје, Апелационен суд Штип, Основен суд Неготино, Основен суд Радовиш, Основен кривичен суд Скопје, Основен граѓански суд Скопје, Основен суд Куманово и Основен суд Струмица дека судиите кои се избрани на објавените огласи за судии во повисоките судови да продолжат да постапуваат по предметите кои им се доделени во работа се до правосилно завршување на постапката за избор.