СУДСКИОТ СОВЕТ НА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ОСТВАРИ РАБОТНА СРЕДБА СО ПРЕТСТАВНИЦИ НА НЕЗАВИСНИОТ СИНДИКАТ НА СУДСКАТА ПОЛИЦИЈА [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СУДСКИОТ СОВЕТ НА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ОСТВАРИ РАБОТНА СРЕДБА СО ПРЕТСТАВНИЦИ НА НЕЗАВИСНИОТ СИНДИКАТ НА СУДСКАТА ПОЛИЦИЈА

Соопштенија за јавност  |  05.1.2023

     Претставници на Независниот Синдикат на Судската Полиција (НССП) остварија работна средба со Претседателката и Заменик претседателот на Судскиот совет на Република Северна Македонија, како и со претставник на Судско буџетскиот совет на која беа истакнати проблемите со кои се соочува судската полиција.
     Судскиот совет на Република Северна Макесдонија изрази подготвеност за подобрување на соработката во наредниот период и истакна дека ќе даде свој придонес во насока на решавање на проблемите со кои се соочува судската полиција во рамки на своите надлежности.