Urime Dita e Gjyqesisë [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Lajm

%%
%%

Urime Dita e Gjyqesisë

Njoftim për opinionin  |  31 Mar 2021

Urime Dita e Gjyqesisë

 

Më lejoni, personalisht dhe nga anëtarët e Këshillit Gjyqësor të Republikës së Maqedonisë Veriore, t'ju dërgoj urimet e mia të përzemërta me rastin e Ditës së Gjykimit dhe t'ju uroj shëndet dhe sukses në punën tuaj të ardhshme.

Unë do të doja të theksoja kontributin dhe të falënderoj gjykatësit, nëpunësit gjyqësor dhe të gjithë punonjësit e pushtetin gjyqësor që kanë qëndruar këmbëngulës në këto ditë të vështira për qytetarët e vendit tonë dhe për njerëzimin në tërësi dhe kanë treguar se ata mund t'i përgjigjen çdo sfide.

Qëllimi ynë i përbashkët është "Sigurimi dhe garantimi i pavarësisë dhe panvarsisë së pushtetit gjyqësor" përmes zbatimit të paanshëm të ligjit, drejtësisë jo-selektive, mbrojtjes së të drejtave të njeriut dhe lirive themelore, barazisë, mosdiskriminimit për çfarëdo baze dhe sigurimit të sigurisë juridike bazuar në Sundimin e Ligjit.

                                                               

                                       KËSHILLI GJYQËSOR I

                            REPUBLIKËS SË MAQEDONISE SË VERIUT     

                                                                                    Kryetar

                                                                                 Kiro Zdravev