Соопштение за 173-та седница на Судски буџетски совет - 30.12.2021 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за 173-та седница на Судски буџетски совет - 30.12.2021 година

Соопштенија за јавност  |  24.12.2021

 

 

СООПШТЕНИЕ

 

Судскиот буџетски совет ќе ја одржи 173-та седница на ден 30.12.2021 година (четврток) со почеток во 13.00 часот со следниот:

 

Д Н Е В Е Н   Р Е Д

 

 1. Усвојување на Записник од 172-та седница на Судски буџетски совет одржана на ден 03.12.2021 година;
   
 2. Одлука за обезбедување средства за исплата на додатоци на плата за месец декември 2021 година, со предлог одлука;
   
 3. Информација за Годишната програма за капитални расходи од Буџет судска власт за 2022 година;
   
 4. Разно.

 

          Согласно протоколите за заштита на здравјето во услови на пандемијата предизвикана од КОВИД-19 вирусот, седницата ќе се одржи преку видео конференциска врска на ЗООМ платформа.