Соопштение од 353-та седница на Судски совет на РСМ - 23.11.2020 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение од 353-та седница на Судски совет на РСМ - 23.11.2020 година

Соопштенија за јавност  |  23.11.2020

СООПШТЕНИЕ

 

Судскиот совет на Република Северна Македонија известува дека на 353-та седница одржана на ден 23.11.2020 година одлучи за следното:

 

  1. Усвоен е:
  • Записникот од 348-та седница на Судскиот совет на Република Северна Македонија од 29.09.2020 и 30.09.2020 година.
  • Записникот од 351-та седница на Судскиот совет на Република Северна Македонија од 3.11.2020 година.

 

  1. Донесена е Одлука за утврдување на престанок на судиска функција на судијата Елисавета Зафировса, поради исполнување на услови за старосна пензија.

 

Расправата под точките 3 (три) и 4 (четири) е започната и седницата ќе продолжи на 26.11.2020 година (четврток) со почеток во 10 часот.