Свечена изјава на новоизбраниот судија на Врховниот суд на РСМ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Свечена изјава на новоизбраниот судија на Врховниот суд на РСМ

Соопштенија за јавност  |  25.9.2019
Денес во просториите на Судскиот совет на Република Северна Македонија новоизбраниот судија на Врховниот суд ...

СООПШТЕНИЕ

       

     Денес во просториите на Судскиот совет на Република Северна Македонија новоизбраниот судија на Врховниот суд на Република Северна Македонија, Цветанка Периќ  даде свечена изјава пред Претседателот и членовите на ССРСМ.