Соопштение за денот на изборот на членови на Судскиот совет на Република Македонија [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за денот на изборот на членови на Судскиот совет на Република Македонија

Соопштенија за јавност  |  04.12.2018
На ден 10.12.2018 година ќе се спроведе избор на членови на Судскиот совет на Република Македонија...

СООПШТЕНИЕ

          На ден 10.12.2018 година ќе се спроведе избор на членови на Судскиот совет на Република Македонија.

          Во сите судови на територија на Република Македонија ќе гласаат судиите запишани во Судскиот изборен именик.

         По завршувањето на гласањето Комисијата за спроведување на изборите формирана од членови на Судскиот совет на Република Македонија ќе ги сумира резултатите од гласањето и ќе изготви Извештај.