Свечена изјава на новоизбраните претседатели на судови и судии на Основен кривичен суд Скопје, Основен суд Ресен и Основен суд Штип [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Свечена изјава на новоизбраните претседатели на судови и судии на Основен кривичен суд Скопје, Основен суд Ресен и Основен суд Штип

Соопштенија за јавност  |  12.1.2023

 

     Денес во просториите на Судскиот совет на Република Северна Македонија новоизбраните претседатели на Основен кривичен суд Скопје, Иван Џолев и на Основен суд Ресен, Емељ Кранли Али како и судиите Бранка Наумовска на Основен кривичен суд Скопје и Тодор Поп Панев судија на Основен суд Штип, дадоа  свечена изјава пред претседателката и членовите на Судскиот совет на Република Северна Македонија.