Усвоен Годишниот извештај за работата на Судскиот совет на РМ за 2016 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Усвоен Годишниот извештај за работата на Судскиот совет на РМ за 2016 година

Известувања  |  10.7.2017
Судскиот совет на Република Македонија го разгледа и усвои Годишниот извештај за работата на Судскиот совет на Република Македонија за 2016 година ...
СООПШТЕНИЕ

 

Судскиот совет на Република Македонија го разгледа и усвои Годишниот извештај за работата на Судскиот совет на Република Македонија за 2016 година. 

Во прилог е извештајот: Годишен извештај на ССРМ