Соопштение за 329-та седница на Судски совет на РСМ - 31.12.2019 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за 329-та седница на Судски совет на РСМ - 31.12.2019 година

Соопштенија за јавност  |  31.12.2019
Судскиот совет на Република Северна Македонија ќе одржи итна седница на ден 31.12.2019 година (вторник) со почеток во 13,30 часот во салата на Судскиот совет на Република Северна Македонија со следниот...

СООПШТЕНИЕ

 

Судскиот совет на Република Северна Македонија ќе одржи итна седница на ден 31.12.2019 година (вторник) со почеток во 13,30 часот во салата на Судскиот совет на Република Северна Македонија со следниот:


Д Н Е В Е Н    Р Е Д


За 329-та седница на Судскиот совет на РСМ за ден 31.12.2019 година, со почеток во 13,30 часот


1.    Разгледување и одлучување по доставено барање од Основен кривичен суд Скопје.