Соопштение од 362-та седница на Судски совет на РСМ - 12.02.2021 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение од 362-та седница на Судски совет на РСМ - 12.02.2021 година

Соопштенија за јавност  |  12.2.2021

 

СООПШТЕНИЕ

 

  1. Донесена е Одлука за избор на претседател на Врховниот суд на Република Северна Македонија, по оглас број 09-1733/2 од 11.11.2020 година, и тоа за Претседател на Врховниот суд на РСМ е избрана Беса Адеми, судија на Врховниот суд на РСМ.