ОДРЖАНА РАБОТНА СРЕДБА СО ПРЕСТАВНИЦИ ОД ОРГАНИЗАЦИЈАТА CILK-(Центар за меѓународна правна соработка) [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

ОДРЖАНА РАБОТНА СРЕДБА СО ПРЕСТАВНИЦИ ОД ОРГАНИЗАЦИЈАТА CILK-(Центар за меѓународна правна соработка)

Соопштенија за јавност  |  11.1.2023

 

ОДРЖАНА РАБОТНА СРЕДБА СО ПРЕСТАВНИК ОД ОРГАНИЗАЦИЈАТА CILK-(Центар за меѓународна правна соработка)

 

     Претседателката на Судскиот совет на Република Северна Македонија и членот на Советот Миљазим Мустафа одржаа работна средба со претставник на организацијата CILC-(Центар за меѓународна правна соработка) Сервас Феиртаг, во врска со проектот „Ефикасност, отчетност и регионална соработка“ во рамките на платформата Матра, која се спроведува во период од 2020-2024 година, од страна на CILC.

     На средбата  беа презентирани досегашните преземени активности од страна на CILC, како и подршката од Судскиот совет на Република Северна Македонија, со заклучок за интензивна понатамошна соработка во насока на реализација и имплементација на активностите предвидени со проектот „Ефикасност, отчетност и регионална соработка“.