Свечена изјава на новоизбраниот претседател на Апелациониот суд Битола [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Свечена изјава на новоизбраниот претседател на Апелациониот суд Битола

Соопштенија за јавност  |  22.7.2020

 

СООПШТЕНИЕ

Денес во просториите на Судскиот совет на Република Северна Македонија, Петре Србиновски  новоизбраниот претседател на Апелациониот суд Битола даде  свечена изјава пред претседателот и членовите на Судскиот совет на Република Северна Македонија.