Соопштение [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение

Njoftim për opinionin  |  10 Kor 2020

СООПШТЕНИЕ

       Денес во просториите на  Судскиот совет на Република Северна Македонија, новоизбраните претседатели - судија Сузана Милевска, претседател на Основен суд Кочани и судија Васил Баткоски, претседател на Основен суд Охрид,  дадоа свечена изјава пред претседателот и членовите на Судскиот совет на Република Северна Македонија.