СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Новости  |  02.5.2024
Управниот суд ја известува јавноста дека Одлуката донесена по предметот УРП.бр.83/2024 целосно е објавена

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА

Управниот суд ја известува јавноста дека целосната Одлука донесена по предметот УРП.бр.83/2024, оформен по тужба поднесена од Кандидат за Претседател Арбен Таравари на Претседателските избори 2024 годинапротив Одлука на Државната Изборна Комисија на РСМ УП1 бр.09-05 од 30.04.2024 година, е објавена на Судскиот портал  во табот “Одлуки“ или на следниот линк. 


Истата може да ја најдете и на следниот линк

 

                                                                                                Претседател на Управен суд

                                                                                                        m-r Burim Sejdini

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_