Самит за дигитализација на судството [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Самит за дигитализација на судството

Новости  |  17.6.2022
Самит за дигитализација на судството

Во Охрид се одржува Самит за дигитализација на судството, како механизам за враќање на довербата во правосудството. 

Претседателот на Управен суд, м-р Бурим Сејдини зема учество и со свое излагање ја нагласи важноста на процесот за дигитализација на судството односно дека  дигитализацијата е суштински процес во реформирањето на судството и во создавањето услови за независно, одговорно и транспарентно одлучување преку кое ќе се зацврсти довербата на граѓаните во судството.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_