Прашања на веб страна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Прашања на веб страна

Новости  |  11.11.2019
Известување во врска со јавен оглас бр. 4/2019

Почитувани,

 Ве известуваме дека на web  страната на Управен суд Скопје во делот – Брзи линкови, е објавена база на прашања за полагање на стручниот дел од испитот за вработување на судски службеници, како и база на прашања за проверка на знаење на еден од трите најчесто користени јазици на Европската унија (англиски, француски, германски). 

                                                      Управен суд

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_