Сoопштение за одржување на јавна расправа [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Сoопштение за одржување на јавна расправа

Новости  |  01.5.2024
Управниот суд ја известува јавноста дека на ден 01.05.2024 година со почеток во 18:30 часот во судница 3, ќе се одржи јавна расправа по предметот УРП.бр. 83/2024, оформен по поднесена тужба од Кандидат за Претседател Арбен Таравари

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

 

Управниот суд ја известува јавноста дека на ден 01.05.2024 година со почеток во 18:30 часот во судница 3, ќе се одржи јавна расправа по предметот УРП.бр. 83/2024, оформен по поднесена тужба од Кандидат за Претседател Арбен Таравари на Претседателските избори 2024, против Одлука на Државната Изборна Комисија УП1 бр. 09-05 од 30.04.2024 година.

 

Претседател на Управен суд,

m-r Burim Sejdini

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_