Одлука за избор на кандидати по Интерен оглас за кариерно унапредување бр.1/2020 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Одлука за избор на кандидати по Интерен оглас за кариерно унапредување бр.1/2020

Новости  |  29.12.2020
По спроведена постапка во врска со објавениот интерен оглас бр.1/2020 од 07.12.2020 година

Одлука за избор на кандидати по Интерен оглас за кариерно унапредување бр.1/2020

По спроведена постапка во врска со објавениот интерен оглас бр.1/2020 од 07.12.2020 година, за кариерно унапредување на судски службеници во Управен суд, Претседателот на Управен суд е ги донесе следните одлуки:

Одлука за избор на  1 извршител - работно место Раководител на одделение за информатика

Одлуки за избор на  14 извршители - работно место Судски советник

Одлуки за избор на 8 извршители - работно место Судски соработник

Одлука за избор на 16 извршители - работно место Самостоен судски референт 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_