ИЗВЕСТУВАЊЕ ВО ВРСКА СО ЈАВЕН ОГЛАС бр.4/2019 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

ИЗВЕСТУВАЊЕ ВО ВРСКА СО ЈАВЕН ОГЛАС бр.4/2019

Новости  |  19.11.2019
Соопштение за дата и време за одржување на административна селекција.

 

 Почитувани

Во врска со објавениот оглас бр.4/19 од 31.10.2019 година, за вработување на Самостоен судски референт - Сметководител на неопределено време во Управен суд Скопје, Ве известуваме дека Комисијата за избор на судски службеници ќе врши административна селекција, на ден 20.11.2019 година (среда) во 8:30 часот.

Резултатите од извршената административна селекција на кандидатите ќе бидат објавени во рок од 3 дена од завршувањето на истата на официјалната интернет страна на судот. 

 

                                                                                          Од Комисијата за избор на судски службеници

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_